Področje delovanja

Poslovna skupnost je društvena stanovska in strokovna organizacija ravnateljic in ravnateljev osnovnih šol, ki imajo v svoji sestavi enote vrtcev, šol s prilagojenim programom, zavodov in centrov za izobraževanje in usposabljanje ter drugih vzgojno izobraževalnih zavodov, ki izvajajo programe osnovnega izobraževanja.

Poslovna skupnost je pravna oseba zasebnega prava. V pravnem prometu nastopa poslovna skupnost samostojno v svojem imenu in za svoj račun. Za prevzete obveznosti odgovarja poslovna skupnost z vsem svojim premoženjem.

Poslovna skupnost se lahko združuje oziroma vključuje kot član zveze združenj s sorodnimi ali enakimi cilji in nameni združenja. Poslovna skupnost lahko sodeluje z drugimi društvi oziroma organizacijami ter z organi in organizacijami državne uprave na ravni republike, regij ter občin, katerih področje delovanja je osnovno izobraževanje.

Poslovna skupnost se lahko včlani v sorodno mednarodno društveno organizacijo s podobnimi nameni in cilji, predpisanimi s temi pravili, v skladu z zakonom pod pogojem, da dejavnost tuje mednarodne društvene organizacije ni v nasprotju z interesi Republike Slovenije.

(Skupno 410 obiskov, današnjih obiskov 1)