Članstvo

Članstvo v poslovni skupnosti je lahko kolektivno in individualno. Član poslovne skupnosti lahko postane vsaka osnovna šola in šola ali zavod za učence s prilagojenim programom osnovne šole z mariborskega in širšega območja. Zakoniti zastopnik člana je  ravnatelj ali ravnateljica vključenih šol in zavodov. Individualni član lahko postane vsak, ki je zaposlen v šolah in zavodih, ki so  pridružene kot kolektivni člani.

Častni član poslovne skupnosti postane oseba, ki je ugledni strokovnjak s področja vzgoje in izobraževanja ter ima zasluge za njen razvoj, ter vsakdo, ki je s svojim delovanjem pri razvoju vzgoje in izobraževanja dosegel vidne rezultate ali opravil za poslovno skupnost zelo koristne usluge.

Pravice in dolžnosti članov organov poslovne skupnosti so častne. Za delo v organih poslovne skupnosti člani ne prejemajo plačila.

Član izstopi iz poslovne skupnosti prostovoljno s pisno izjavo o izstopu.

Članstvo v poslovni skupnosti preneha s pogoji določenimi s Pravili PSOŠ.

(Skupno 261 obiskov, današnjih obiskov 1)